דרושים לתרגום מאמרים לחברות קידום אתרים

יש לכם חברה לתרגום אתרים ואתם זקוקים לעובדים לצרכי תרגום? אם כן, תוכלו למצוא היום לא מעט מועמדים פוטנציאליים, שיוכלו להתאים למשרה ולבצע אותה על הצד הטוב ביותר. ובכל זאת, רגע לפני שאתם בוחרים את המועמד, שילווה אתכם ויצטרף לשורותיכם, חשוב שתבדקו כמה פרמטרים שונים, שיעזרו לכם לבחון את מידת התאמתו בצורה הטובה ביותר:

ניסיון – ישנן לא מעט מודעות דרושים של תרגום מאמרים לחברות קידום אתרים, המציינות, במסגרת תנאי הקבלה למשרה, את הניסיון. ואכן, מדובר בפרמטר חשוב במיוחד, אם כי לא תמיד הוא זה הקובע. כמובן שככל שיש למועמד ניסיון רב יותר בתרגום מאמרים ובעבודה מול חברת קידום אתרים, כך הסיכוי שיתאים למשרה ויידע לבצע את תפקידו גבוה יותר, ובכל זאת, ישנם גם מצבים אחרים. אם אתם מחפשים מתרגמי מאמרים, בדקו מולם מהו ניסיונם בתחום, האם עבדו בעבר בתחום זה ומול מי. האם הם מכירים את אופן התנהלותן והתמחותן של חברות קידום אתרים ורואים עצמם משתלבים בחברה כזו. במקביל, השתדלו גם לתת צ'אנס למועמדים ללא ניסיון, שאולי יוכלו להפתיע אתכם.

הכשרה – בכל הקשור לתחום התרגום, ניתן למצוא לא מעט עובדים שעוסקים בכך בזכות רמת האנגלית ורמת השפות האחרות שלהם. לעיתים מדובר בדוברי אנגלית כשפת אם (או דוברי שפות אחרות) ולעיתים כאלה, שלמדו את השפה במסגרות לימודיות שונות. תרגום מאמרים מצריך יכולת מסוימת ולא רק הבנת השפה. חשוב לבדוק, ולפני שבוחרים את המועמד עצמו, האם יש לו הכשרה בתחום התרגום, היכן הוא למד זאת (במידה ואכן למד את הנושא), האם מדובר במסגרת לימודית מוכרת, המתמחה בכך, וגם האם יש לו תעודה רלוונטית שיכולה להעיד על כך. במסגרת לימודי התרגום מקבלים התלמידים לא מעט כלים, שיוכלו לעזור להם בתפקיד. כלים אלה הם כלים חשובים מאד, הנדרשים מכל מתרגם מקצועי.

ציפיות שכר – חשוב לבדוק לפני שבוחרים את המועמד מהם ציפיות השכר שלו. התשלום עבור מתרגמי מאמרים נקבע בהתאם לכמה פרמטרים, אותם קובעות החברות עצמן, המעסיקות אותם וגם בהתאם לכפי שמקובל בשוק כיום. מתרגמי מאמרים עם ניסיון רב מאד ועם יכולת מקצועית ברמה גבוהה ייתכן ויידרשו עבור התפקיד שכר גבוה יותר משכר של מתרגם בתחילת דרכו. גם תקציבן של חברות הקידום עבור התחום משתנה בין חברה לחברה, ובעוד שחברת קידום אחת יכולה להשקיע בכך לא מעט כסף, ייתכן וחברה אחרת איננה מסוגלת לשלם שכר גבוה. כדאי לתאם ציפיות מול המועמד הפוטנציאלי, ולהתחיל זאת בבקשה לשמוע ממנו מהן ציפיות השכר שלו.

חוות דעת ממעסיקים קודמים – מומלץ לפנות למעסיקיו הקודמים של המועמד או המועמדים ולבדוק מולם האם היו מרוצים מאופן התנהלותו של העובד, מהן הסיבות שבגללן הוא עזב את התפקיד, מהי חוות דעתם הכללית באשר לרמתו המקצועית ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>